Archiv článků

Kalendář

<<  prosinec 2018  >>
poútstčtsone
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Zobrazit ve velkém kalendáři

Oddílové ledosoustředění v Maltatalu 20-22.2.010 + dotaz ohledně dalšího ledovýjezdu.

Napsal: ondrej Dne: 03.03.10 13:06 Akce

Hola hej,

prvně bychom se chtěli omluvit, že jste na oddílový ledovýjezd nebyli přizváni, důvod je ten, že to nikdo ze zúčastněných předem netušil. Mozaika se začala skládat při cestě tam, kdy jsme s překvapením zjistili, že 3/4 osádky auta je z Lokomotívy (Kašpus, Marek, Ondra). Tak jsme se tak jako seznámili a už se těšili, až prvně společně zatneme motyku do rampouchu. Cesta příjemně ubíhala (průměrná rychlost cca 195km/h, řídil Míra z Jabláče - jediný to nečlen). Při příjezdu do nočního Maltatalu nás trošinku zaskočilo, že tu není sníh. Naštěstí s ledem je to jinak a v sobotu už valíme pod první sopl. Pokud mám mluvit za sebe, tak já jsem byl v Maltatalu poprvé a byl jsem příjemně překvapen domácí atmosférou (pocitově je to takový větší štolpich) a neskutečným množstvím rampouchů všech možných dýlek a obtížností (tady už příměr ke štolpichu trošičku uvadá). Dá se tu najít obskurnosti typu 300-metrového žlábku WI2, na druhou stranu poslední dobou přibývají i těžké mixové cesty (třeba Master Blaster WI7 M7 z loňska) a kolmáčů tu je taky dost. Bohužel zmíněná pozitiva údolí vyvažuje jedno negativum ve formě zvýšeného množství automobilů s pražskou poznávací značkou (zejména o víkendech). V sobotu se rozlézáme na Hinterer Malarmfall, asi 4 délky lezení, v neděli jdeme do nižších poloh na (asi bezejmenný - nemáme průvodce) kolmý dvojsopl. Tady potkáváme jakési borce, ze kterých po chvíli vylézá, že 2 jsou taky z Holoko (Stenly a ten druhý, jehož jméno jsem právě zapomněl - pracovní přezdívka kovbojové). Z toho plyne, že nás z Lokomotívy bylo dohromady 5, a to už je docela dobrý, ne? Nicméně kovbojové v neděli večer odjíždějí, my ještě zůstáváme a v pondělí v klídku lezeme nejprofláklejší led údolí Katedrálu (o víkendu se tam asi stála řada), přičemž Kašpus s Mírou si ještě jdou přidat někam doprava. No a to je asi tak všecko, ponaučení z víkendu je jednoznačné - až příště pojedete na led a budete shánět výplň auta, dejte vědět na stránky Holoko, potenciál by tu byl.

Nějaké fotky např. tady:

http://ondraho.rajce.idnes.cz/malta_ajs_010/

PS: na tento víkend (anebo spíš nějaký další?) s připlácnutým jedním pracovním dnem se plánuje další ledovýjezd. Roman Kašpárek by jel, minimálně já taky, takže kdyby se někdo chtěl přidat, je určitě vítán, napište buďto komentář anebo mejl romanovi, adresu buďto máte anebo si ji někde najděte. Destinace nějaká jiná (Gastein, Zillertal, Pitztal..? - podle podmínek)

 

Soplům zdar, Ondra Ho.

 

Komentáře (3) -

6. 3. 2010 20:41:34 #

Pěkný fotky kluci nemytý. Jen pro info, Gastein v údolí uz je prej po smrti (do 1000-1200m.n.m.), takze to bude chtít případně volit asi oblasti výše položené, či postavené. V Chamonix jsou udajne momentalne na rampouchy TOP podmínky, s kopcema je to horsi. Ja tam odjizdim pravdepodobne 15.3. Zvýši někdo svojí účastí společenskou úroveň?

Banán |

8. 3. 2010 10:22:56 #

hm hm, s tím Gasteinem to je nemilé - pro zájemce ledová akce se pravděpodobně chystá nadcházející víkend (anebo že bychom ty šamonice? - na jak tam jedeš dlouho Banáne?). ps. dostal jsem, za uši od kamarádů z prahy, že jsem se o nich nehezky vyjádřil, ale já to tak nemyslel, já to totiž blbě zformuloval - chtěl jsem napsat že na můj vkus tam prostě bylo příliš mnoho lidí, z nichž překvapivě vysoké procento bylo z čech, a to dost často z hl.m., což je emocionálně nezabarvený fakt :o)

ondrej |

8. 3. 2010 13:25:27 #

Jedu tam na tejden. Chci tam spachat nejakej cin podle hesla myho kamose: Prijedu, vylezu, zakalim, odjedu.. na to je tejden akorat Smile Samozrejme varianta: prijedu, zapytlim, zakaim, odjedu.. se da stihnout asi rychlejc.

Banán |

Komentáře jsou uzavřeny