Archiv článků

Kalendář

<<  leden 2019  >>
poútstčtsone
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Zobrazit ve velkém kalendáři

dotaz

Napsal: cokar Dne: 30.11.11 19:59

Našel by se nadšenec a dobrovolník ochotnej pomoct při instalaci  kabelu(je to macek,bude mít tak 80kg)na  via ferratě?

Kotvení je na místě a teď už by bylo potřeba odvýzt lano z Liberce na kopec,dokutálet opatrně roli k vrcholu,tam ho rozmotat a dotahnout na skálu a spustit podél kotev  skoro stometrovou stěnou.

nahoře se to nesmí upustit a dole to musí někdo navádět.Bylo by lepší mít i někoho po cestě..(ve stěně) 

 Jestli byste se na to cejtili,ozvěte se.

čokař:724247624

 

Komentáře (2) -

4. 12. 2011 22:06:57 #

Díky Márovi a Romanovi za pomoc při krocení stometrový anakondy..
Dík Kirimu(matěj Kejř-syn martina) za pomoc při dodělávání kotev.
Drne díky za nabízenou pomoc..
Teď už je to ve stavu,kdy čekám až mi pošlou posledních 20 blajchrtek a pak je to otázka dvou až čtyř chlapohodin a je to HOTOVO!!!
byl bych moc rád,kdyby jsme se tam sešli(kdo by měl zájem)a společně pohledali ňáký ty mouchy a podiskutovali o  jejich řešení.
Díky
čokař

martin marek |

31. 12. 2011 22:33:29 #

Čokaři:
jelikož jsem se shodou okolností narodil a vyrůstal asi 2 km od místa kam jste instalovali tu anakundu, mám k celému tomu počínání řekněme chladný vztah. Chladný jen z důvodu jakési úcty k tobě i ostatním co se na tom podílí...
Abych upřesnil, nevím jistě kam jste to instalovali, nikdo mně s tím nijak podrobněji neseznámil ale tuším že to opravdu bude tam kde to je, jelikož jsem vás tam párkrát při ostatních "pracech" zahlédl během toho co jsem se byl proběhnout zrovna pod váma. A to je ten problém. Chodil jsem tam běhat a popolézat už jako capart, později i vážněji lézt. Prvaděpoodobně občas i nevylezené směry. Ale nikdy jsem si nedovolil do skály něco narvat. Přišlo mi to škoda a nebylo to nezbytné. Lezecky nepříliš hodnotný terén, skála nevalná, krajinově místní dominanta. A proto mě, řekněme, mrzí co jsi tam provedl. Místní skály, údolí a celé to místo vnímám jako část přírody, kudy má člověk projít, zastavit se, pokoukat, posedět. Bohužel teď budu nejen já, ale každý kdo projde okolo koukat také na anakundu a všechyn parády s tím spojené. Relativně nenápadné nýty do cest bych ještě akceptoval, ale 100 m ocelovej kabel celou údolní stěnou včetně hřebenu (předpokládám) mi přijde jako blbej vtip ?!! Opravdu nechápu co lezce-klasika jako ty vede k takovému činu a asi to ani nechci pochopit. Když pominu tyhle moje čistě osobní problémy: nevím o tom, že by jsi cokoliv jakkoliv konzultoval s místními lezci, kteří tam už dávno mají cesty. Je-li to lezecká oblast oficiální pak by o tvém počínání někdo měl vědět. Není-li, pak tam hádám provozuješ něco jako nedovolenou skládku  odpadu a poměrně riskuješ. Abys rozumněl, já budu poslední, kdo si bude na celou tu maškarádu stěžovat a dělat podobné taškařice. Pravděpodobne to někdy někdo udělá, já ne. Spíš bych si přál, abys viděl věci i z jiné strany. Zárověn ti ale i děkuju, jelikož jsi mě vrátil zpět na zem z naivních představ, že lezcům jde o zachování skály a přírody. Díky.
PS: je-li cokoli tady uvedé neúplné nebo nepravda, oprav mne prosím. Třeba změním názor.....ale asi ne.

Banán

Banán |

Komentáře jsou uzavřeny