Lezení v jižní Francii 2.10.-12.10.2008


V sestavě Drn, David, Ruda a Brambůrek jsme se vydali prohřát si kosti na prosluněných skalách jižní Francie. Začali jsme v oblastech nad Toulonem, které jsme nestihli navštívit na jaře. Na místě jsme dokoupili první díl průvodce, který byl na jaře vyprodaný.

Oblast Faron Télépherique:

V nádherném kaňonu Destel se bohužel dá lézt jen o víkendu, v pracovních dnech se odstřelují skály na blízké stavbě silnice a při tom se uvolňují i kusy skal v lezecké oblasti.

Zavítali jsme i do oblasti Coudon, kde jsme nestihli všechno vylézt na jaře.

Ve středu jsme využili deštivé počasí k přesunu do Buis Les Baronnies. Po špatných zkušenostech jsme si několikrát za sebou nechali potvrdit optimistickou předpověď počasí. Čekání na zlepšení jsme si krátili prohlídkou městečka o ochutnáváním místního vína.

Slunce vylezlo s půldenním zpožděním, což nás po zkušenostech z minula trochu vystrašilo, o to větší se dostavilo zlepšení morálky v mužstvu po zlepšení počasí.

Brambůrek, který za deště nejvíc kveruloval, dokonce začal nečekaně vyvádět cesty v první oblasti Ubrieux.

Oblast Saint Julien vypadá jako vápencové sušky, ale výška stěn je 90 - 110m

Oblast La Baume Rousse také rozhodně stojí za návštěvu. Po stranách jsou položené plotny pro pohodáře, střední část uspokojí i náročnější sportovce.