Poslední oddílová lezecká akce v roce 2003


Lezení na Čtyřech Palicích proběhlo v sobotu 6.12.2003 za účasti čtyřech členů HO z Liberce + jedné nové adeptky lezení a čtyřech zástupců pražské sekce. Skála byla trochu mokrá, trochu zasněžená a večer to zmrzlo, ale lezli jsme jako o život. Nejstatečnější byl námořní kapitán Jirka, kterej vyváděl jednu cestu za druhou. Novou kachničku Markétu na akci pozval náš nejlepší oddílový náborář Martin, který jí vysvětlil, že musí jako zápisné přinést hrnec polívky. Uvařila vynikající zelňačku s klobásou a na místo srazu jí přinesla v pětilitrovém hrnci. Cestou pod skálu jsme bohužel o jeden až dva talíře přišli, zbytek jsme ohřívali v ešusu a požírali mezi cestami. Výcviku Markéty jsme se ujali společně s Pandou a kromě jednoho drobného vysmeknutí v traverzu zvládala na úplnou začátečnici náročné podmínky dobře.

Na skále sedí Pavel po té, co nám předvedl, jak se lezou lehce zasněžené plotny s mokrými oblými chyty. Na následující fotce je jeho zoufalý spolulezec v akci.

Během tradičního setkání v hospůdce U Balabánů proběhlo vyhodnocení akce a diskuse, jestli je Poličská desítka skutečně nejlepší pivo na světě, nebo zda už jí šlape na paty její jediný vážný konkurent ze Svijan.

Matin si utírá slzu po té, co se po slibném začátku konverzace od něj odvrátila dívka od vedlejšího stolu. Možná jí neměl říkat, že se jí bojí.

Jako místo ubytování jsme letos zvolili komfortní stodolu u místního kravína. Bodrý zemědělec nás vzbudil startováním traktoru až po osmé hodině a byl poměrně přátelský.

V noci napadl další sníh a mrzlo. Ráno sice vysvitlo sluníčko, ale podmínky ve stěnách byly dost náročné. Pražáci odjeli večer domů a dalšího lezení se neúčastnili. Nejdrsnější lezci závěru akce byli Jirka s Matinem, kteří se po těžkém boji dostali až ke slaňáku na vrcholu Drátníku.