Poslední slanění 3.-5.11.2000 na Suškách.


V pátek došlo během zahájení k drobnému organizačnímu zakolísání. Rozzuřený dav se chystal lynčovat nevinného Drna, ale ten zachránil situaci tím, že mu začal předčítat pohádky. I ti nejmilitantnější jedinci se uklidnili během četby ruské lidové pohádky Pizda a prdel. V Sokolovně v Malé Skále jsme počkali na příjezd majitele objektu v družném hovoru a při konzumaci piva. Večer se po přesunu k Doubnerovi promítaly diáky z Chamonix a Karwendelu, pak následovala volná zabava u piva a kulečník.

V sobotu ráno bylo trochu pošmourno a tak jsme se před deštěm a mrholením ukryli pod převisy na Panťáku. Nebylo úplně teplo, ale přesto jsme se vrhli do lezení s neskrývaným nadšením ve tvářích:

Večer po lezení byl zahájen hlavní program. Petras promítl video z Asteho zářezu na Crozon a Via Graffer na Camp. Basso na Brentě. Vypadá to, že pověsti o obtížnosti klíčového místa na Asteho zářezu byly přehnané (RP 7-) a podle videa všichni víme, jak se převis leze čistě. Čokař promítl diáky z Yosemitů. Někteří to viděli už podruhé, ale tohle se dá vidět i několikrát, zvláště s Čokařovým nenapodobitelným komentářem.

Celkově se akce vydařila a nemohlo nás rozhodit ani to, že Doubner zbytečně prudil, přestože jsme mu nic nerozbili, kulečníkové plátno vydrželo a sud piva, co jsme si sami narazili, jsme mu zaplatili. Jedno je jisté, příště budeme muset uspořádat poslední slanění někde jinde.


Několik fotografií z průběhu akce (detail se zobrazí po kliknutí na náhled):

Z obrázků je patrné, že akce měla poklidný ráz, ale Doubner říká, že od roku 1966 co leze takovou partu nezažil a že je to naše poslední poslední slanění u něj. Asi tam nikdy neměl horolezce, nebo opravdu nevím...

Takto vypadala pozvánka na poslední slanění.