Poslední slanění 2008 - informace


Poslední slanění proběhne 8. - 9. listopadu v Bílém Potoce. K dispozici bude objekt se společenskou místností a několika ložnicemi v rekreačním areálu "Jizerky". Přístup/příjezd: Při průjezdu Bílým Potokem směrem z Hejnic na Smědavu zpozorněte, když po pravé ruce uvidíte kostel. Ze mostem bude v pravotočivé zatáčce po levé straně hospoda (pivo Konrád) a pošta. Těsně za poštou odbočte do leva. Tam už budou směrovky "Rekreační zařízení Jizerky". Kuchyňka je ve vedlejším objektu, ale správce areálu slíbil, že nám zapůjčí varné konvice a vařič přímo do místa. Sud bude taky, pivo 11° za 10Kč, vlastní půllitry si vezměte s sebou. Ubytování ve vlastním spacáku hradí oddíl, stravování z vlastních zásob. Část ubytovacích kapacit bude ve vedlejším objektu. Správce Blažek (603346507) je lezec a ví, co obnáší poslední slanění, takže by v průběhu akce neměla vzniknout nedorozumění. Možnosti parkování v areálu jsou prakticky neomezené. Ve společenské místnosti je televize a DVD přehrávač; na promítání by byl vhodnější data-projektor (bude se řešit těsně před akcí).

Lezecké oblasti Štolpichy, Ořešník, Hajní Kostel, Nos, Frýdlantské cimbuří, Polední kameny, Paličník, Kohoutí Hřeben, Kuří věže, Tišina atd. jsou v okruhu 5km. Správce začne topit a zpřístupní objekt už dopoledne. Předpokládám, že zdravé jádro oddílu pojede nejdřív něco vylézt a naposledy slanit za každého počasí, odjezd 9:30 z Liberce - místo srazu a oblast budou upřesněny dodatečně. Naražení sudu se předpokládá nejdřív v 16:00, do té doby je možné využívat vlastní zásoby nebo blízkou hospodu.

Od 18:00 proběhne krátká výroční členská schůze. Jindřich se chystá po 13 letech složit funkci předsedy s tím, že zůstane nadále aktivní v organizačním výboru oddílu (bude mít zplnomocnění na zastupování oddílu na schůzích TJ Lokomotiva). Po volbě nového předsedy bude následovat volná zábava s hudbou, promítání, pití piva ze sudu a dalších nápojů z vlastních zásob. Vyklidit objekt musíme v neděli do 15:00, podrobnosti domluvíme na místě.

Co s sebou:

V sobotu večer a neděli dopoledne bude možné zaplatit příspěvky TJ a ČHS:

Výřez z turistické mapy Jizerské hory KČT 1:50 000 s vyznačenou polohou lezeckých oblastí v okolí Bílého Potoka: